ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Молодіжна наука

Науково-дослідна робота та інноваційна діяльність студентів, молодих учених

В академії сформована й успішно працює комплексна система організації науково-технічної творчої діяльності студентів і молодих вчених.

З 1999 року діє Програма індивідуальної підготовки обдарованих студентів. Положення, на основі якого функціонує Програма, узагальнює досвід, накопичений в академії та провідних ВНЗ світу, – досвід суміщення базової освіти і науки. Студентам – учасникам Програми відкриті широкі можливості розвитку і реалізації власних здібностей, участі у науково-дослідній роботі в провідних наукових школах, лабораторіях, на кафедрах, публікації перших наукових робіт, подання заявок на винаходи, навчання в магістратурі і аспірантурі академії та інших ВНЗ, підготовки і захисту дисертацій, отримання престижної роботи тощо.

До участі у Програмі залучаються студенти із середнім балом 4,5 - 5,0. Наукове керівництво здійснюють провідні науковці і викладачі академії.

За результатами досліджень студенти - учасники Програми щороку публікують більш 250 статей та тез доповідей, подають заяви на винаходи і корисні моделі.

З 2006 року в академії видається збірник наукових праць «Студентській вісник ДДМА».

Велика увага в академії приділяється проведенню масових заходів з наукової діяльності із залученням студентів і молодих вчених.

Щороку проводяться науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу, наукових, інженерно-технічних працівників науково-дослідного сектору, аспірантів, магістрів, студентів та фахівців підприємств і зацікавлених організацій; всеукраїнські студентські олімпіади та наукові конференції з різних напрямків підготовки фахівців, студентські науково-технічні конференції, всеукраїнські конкурси дипломних і магістерських робіт тощо.

З 2004 року магістерські випускні роботи студентів академії беруть участь у міжнародному конкурсі (Росія, м. Москва, МІСіС) і отримують нагороди.

Важливу роль у мотивації студентів і молодих учених до заняття науковою діяльністю відіграють конкурси, що проводяться в академії у номінаціях „Кращий студент у галузі науково-дослідної роботи ДДМА” і „Кращий молодий винахідник року ”.

Молодим науковцям надається можливість брати участь у конференціях, семінарах, публікуватись у фахових виданнях, виконувати експерименти на унікальному обладнанні в академії і інших наукових установах тощо. На державному рівні заслуги молодих науковців відзначаються стипендіями КМУ для молодих вчених, стипендіями Донецької обласної державної адміністрації, а також перемогами у номінації «Молодий вчений року» конкурсу, що проводиться Донецькою державною адміністрацією.

У останні роки стало традицією спільне проведення міжнародних науково-технічних конференцій молодих науковців ДДМА і виробничників на базах ПАТ «НКМЗ» та ПАТ „Енергомашспецсталь” (м. Краматорськ). Кращі доповіді молодих науковців нагороджуються дипломами і цінними подарунками.

Важливим чинником, який призваний формувати інтерес учнівської молоді до наукових досліджень ще навчаючись у школі, а потім продовжувати їх після вступу до академії, стало створення у 1997 році регіонального відділення Малої академії наук з науково-виробничого профілю на базі ДДМА.

Основними завданням у діяльності МАН є залучення старшокласників до науково-дослідної, експериментальної роботи, підтримка і розвиток здібностей, забезпечення довузівської підготовки, надання допомоги у виборі професії, виявлення молодих обдарувань і орієнтація їх до вступу до ДДМА. Зараз Краматорська філія МАН має розвинуту мережу наукових секцій. У 53 наукових гуртках займаються 760 учнів – членів МАН. Мала академія наук дала путівку у життя більш ніж 250 обдарованим випускникам, які стали студентами академії. Більшість з них продовжують займатися науковими дослідженнями, а випускники вступають до очної і заочної аспірантури, захищають дисертації і працюють у ДДМА, або займають провідні посади на промислових підприємствах регіону.