ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

У ДДМА стартувала міжнародна конференція «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку»

На базі Донбаської державної машинобудівної академії почала роботу XXІІ Міжнародна науково-техні...

Вівторок, 28 травня 2024
Світлої пам'яті нашого колеги

Із глибоким сумом повідомляємо про передчасну смерть нашого колеги, старшого викладача кафедри ф...

Понеділок, 27 травня 2024
Українська мова є чинником національної безпеки

Міністерство освіти і науки України вкотре звертає увагу, що відповідно до статті 21 Закону Укра...

Субота, 25 травня 2024
Новий український правопис: відтепер старі норми вважаються помилковими

Добіг кінця п’ятирічний перехідний період для чинного українського правопису, затвердженого Пост...

П'ятниця, 24 травня 2024
Про уточнення облікових даних військовозобов'язаних

На виконання вимог Закону України від 11.04.2024 року №10449 «Про внесення змін до деяких ...

Четвер, 23 травня 2024

Останні новини

У ДДМА стартувала міжнародна конференція «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку»

Детальніше...

На базі Донбаської державної машинобудівної академії почала роботу XXІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку». Конференція проходитиме офлайн до 30 травня включно. Програмою заплановано пленарне засідання і робота за секціями.

Детальніше...

Світлої пам'яті нашого колеги

Детальніше...

Із глибоким сумом повідомляємо про передчасну смерть нашого колеги, старшого викладача кафедри філософії та соціально-політичних наук, кандидата політичних наук Бородая Андрія Володимировича, який пішов з життя 26 травня 2024 р. внаслідок тяжкої хвороби.

Детальніше...

Українська мова є чинником національної безпеки

Детальніше...

Міністерство освіти і науки України вкотре звертає увагу, що відповідно до статті 21 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. І наголошує, що за порушення вимог Закону щодо застосування державної мови у сфері освіти передбачені штрафні санкції. Так, у 2023 році винесено 16 попереджень та накладено 3 адміністративні штрафи у розмірі 3400 грн. науково-педагогічним працівникам ЗВО та ЗФПВО. Порушення в основному стосувалися використання російської мови під час викладання навчальних дисциплін та використання навчальних матеріалів.

Детальніше...

Новий український правопис: відтепер старі норми вважаються помилковими

Детальніше...

Добіг кінця п’ятирічний перехідний період для чинного українського правопису, затвердженого Постановою Кабміну № 437 від 22 травня 2019 року. Про це нагадала редакторка Ольга Васильєва.

Детальніше...

Про уточнення облікових даних військовозобов'язаних

Детальніше...

На виконання вимог Закону України від 11.04.2024 року №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набув чинності 18.05.2024 року, усім військовозобов'язаним викладачам і співробітникам Академії потрібно уточнити свої персональні данні або в електронному кабінеті призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або ЦНАП, або ТЦК та СП до 16.07.2024 року.

Детальніше...

Довідки про студентів для ТЦК будуть формувати в ЄДЕБО

Детальніше...

Довідки про те, що учень чи студент здобуває освіту на певному рівні, будуть формувати в Єдиній державній базі з питань освіти.

Детальніше...

В Академії відбулася міжнародна науково-технічна конференція «Інформатика, управління та штучний інтелект»

Детальніше...

ДДМА (кафедра КМСІТ) спільно з НТУ «ХПІ» традиційно стала організатором XI Міжнародної науково-технічної конференції «Інформатика, управління та штучний інтелект» (ІУШІ–2024). Конференція проходила 9–12 травня офлайн на базі Донбаської державної машинобудівної академії в Тернополі, куди тимчасово переміщений наш виш, та в онлайн форматі в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут». Науковий форум об’єднав понад двохсот вчених з України, Німеччини та Іспанії. Програмний комітет конференції очолили ректор ДДМА, професор Віктор Ковальов та проректор з науково-педагогічної роботи ХПІ, професор Магомедємін Гасанов. До програмного комітету конференції також увійшли: завідувачка кафедри комп’ютеризованих мехатронних систем, інструменту та технологій ДДМА, професорка Яна Васильченко, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та програмування НТУ «ХПІ», професор Олександр Заковоротний.

Детальніше...

Студраду ДДМА нагородили грамотою за участь у національній руханці до Міжнародного дня вишиванки

Детальніше...

У день, коли світ відзначає красу і самобутність української вишиванки, Українська федерація «Спорт заради розвитку» провела Національну руханку у вишиванках, до якої долучилися здобувачі освіти разом із Радою студентського самоврядування ДДМА.

Детальніше...

Наука – дорога в майбутнє

Детальніше...

Наука – найважливіший чинник технічного і соціально-культурного прогресу. Особливо у воєнні часи. Як сказав Нобелівський лауреат Фредерік Жоліо-Кюрі: «Країна, яка не розвиває науку, перетворюється на колонію». Тож, не зважаючи на складні умови в країні, в Академії наука не зупиняється і є важливою складовою освітнього і робочого процесу. Викладачі і студенти проводять дослідження, беруть участь у міжнародних і всеукраїнських конференціях, конкурсах, олімпіадах, різних наукових семінарах тощо.

Детальніше...

ВІТАЄМО НАУКОВЦІВ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ – ДНЕМ НАУКИ В УКРАЇНІ!

Детальніше...

Шановні колеги, науковці, від щирого серця вітаємо вас із професійним святом – Днем науки в України! Бажаємо творчої наснаги, натхнення, сил та енергії для подальшої наукової діяльності. Ви робите дуже важливу справу на благо розвитку нашої держави, задля добробуту українського народу. Особливо важлива ваша діяльність у часи війни. Віримо, що й з нашою з вами допомогою ми наближаємо Україну до омріяної перемоги!

Детальніше...

Бронзовий призер Європи з тхеквандо

Детальніше...

Чемпіонат Європи з тхеквондо (ВТФ) відбувся 9–12 травня в Белграді (Сербія). На цих змаганнях спортсмени збірної України відзначилися 6 медалями.

Детальніше...

Студентське самоврядування вітає Академію із Днем вишиванки та запрошує на тематичну онлайн-гру

Детальніше...

Щорічно у третій четвер травня ми відзначаємо одне з найяскравіших свят – Всесвітній день вишиванки. День української вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Це не державне свято і в цей день немає офіційного вихідного дня. Але саме в цей день українці з гордістю надягають улюблені вишиті блузки, сорочки, сукні та на вулицях відчувається атмосфера свята.

Детальніше...

Із Днем вишиванки!

Детальніше...

Щорічно у третій четвер травня українці відзначають яскраве та самобутнє свято, присвячене нашому національному одягу, – День вишиванки.

Детальніше...

Нові медалі на міжнародних змаганнях

Детальніше...

Студенти нашої Академії Вероніка Бордюг (група ФКС-20-2) і Дмитро Вовчок (група ІСТ-21-1) гідно виступили на Чемпіонаті Європи з екіпірувального пауерліфтингу серед юнаків, дівчат, юніорів, юніорок, чоловіків та жінок, який проходив 6–10 травня у м. Хамм (Люксембург).

Детальніше...

Строки проведення літньої заліково-екзаменаційної сесії

Детальніше...

Літня заліково-екзаменаційна сесія у 2023/2024 навчальному році для здобувачів першого, другого, третього рівнів вищої освіти денної та заочної форм навчання проходитиме в дистанційному режимі із застосуванням ZOOM, MOODLE та інших технологій дистанційного навчання за затвердженим розкладом у такі терміни:

Детальніше...