ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Новини бібліотеки

25.04.2023

До 70-річчя ДДМА! Бібліографічний покажчик друкованих праць викладачів КІІ-ДДМА

Науково-технічна бібліотека пропонує до 70-річного ювілею Академії Бібліографічний покажчик друкованих праць викладачів КІІ-ДДМА. Покажчик містить монографії, підручники та навчальні посібники, які знаходяться в фонді науково-технічної бібліотеки.


22.02.2022

До 100-річчя від дня народження Льва Миколайовича Соколова

23 лютого 2022 року виповнюється 100 років від дня народження Льва Миколайовича Соколова – доктора технічних наук, професора кафедри «Обробка металів тиском», ректора КІІ-ДДМА (1975-1987).

До цієї пам’ятної дати науково-технічна бібліотека пропонує віртуальну виставку «Соколов Лев Николаевич: к 100-летию со дня рождения».


11.02.2022

Виставка нових надходжень

Довідково-інформаційний відділ бібліотеки запрошує всіх охочих відвідати виставку нових надходжень (1-й корпус, електронний читальний зал). Дата проведення виставки – лютий 2022 р.


02.02.2022

19 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ

Державний Герб України – один із трьох офіційних символів нашої держави нарівні з Прапором і Гімном. 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила золотий Тризуб на синьому щиті як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. До цієї дати бібліотека ДДМА пропонує віртуальну виставку «Державний Герб України – символ нашої свободи».


14.01.2022

До 140-річчя від дня народження Івана Огієнка

14 січня 2022 року виповнюється 140 років Івану Івановичу Огієнку – українському політичному, громадському і церковному діячеві, мовознавцю, лексикографу, історику церкви, педагогу. До цієї пам’ятної дати бібліотека ДДМА пропонує віртуальну виставку «Іван Огієнко – патріот, науковець, педагог, церковний діяч».


12.10.2021

Виставка нових надходжень

Довідково-інформаційний відділ бібліотеки запрошує всіх охочих відвідати виставку нових надходжень (1-й корпус, електронний читальний зал). Дата проведення виставки – жовтень-листопад 2021 р.


24.09.2021

Доступ до інформаційних ресурсів бібліотеки

У зв’язку з подовженням карантину до покрашення епідеміологічної ситуації та запровадженням в Академії дистанційного режиму навчання науково-технічна бібліотека нагадує про цілодобовий доступ до інформаційних електронних ресурсів, а саме до Електронного каталогу, зокрема повнотекстової БД «Електронні матеріали».

Також пропонуємо інформаційно-бібліотечні сервіси:

Електронна доставка документів (ЕДД)

За допомогою ЕДД можна отримати електронні копії статей, фрагменти (до 25 сторінок тексту) з книг, навчально-методичних видань та документів, які знаходяться у фондах нашої бібліотеки.

 

Тематичний підбір літератури

Користувачі бібліотеки мають змогу замовити тематичний підбір літератури до статті, курсової, дипломної, дисертаційної та інших робіт. Підбір літератури здійснюється серед документів, наявних у фонді бібліотеки та відкритих джерелах інформації.

 

Редагування списків літератури

Бібліотека надає послуги з редагування списків використаної літератури наукової публікації та списку посилань за ДСТУ ГОСТ 7.1:2006, ДСТУ 8302:2015, а також за міжнародними стилями.

 

Визначення УДК, авторського знаку

Користувачі можуть отримати індекси Універсальної Десяткової Класифікації (УДК), а також авторський знак на видання та публікації. Для отримання індексу УДК необхідно надати назву документа, анотацію статті (видання), ключові слова. Для отримання авторського знаку: назву документа, перелік прізвищ усіх авторів.

 

Отримати консультації та довідки можна за телефоном (0626)41-80-38 або надіславши листа на e-mail biblio@dgma.donetsk.ua


21.09.2021

До 155-річчя від дня народження М. С. Грушевського

29 вересня виповнюється 155 років від дня народження Михайла Грушевського – видатного історика, визначного державного і громадсько-політичного діяча, літературознавця, письменника, публіциста, організатора української науки, академіка Всеукраїнської академії наук. Бібліотека ДДМА до цієї дати пропонує віртуальну виставку «Великий українець».


13.08.2021

До 30-річчя Дня Незалежності України

24 серпня відзначатиметься 30-та річниця Незалежності України. До цього видатного державного свята бібліотека ДДМА пропонує віртуальну виставку «Моя Україна – від декларації до незалежності»


24.06.2021

До 25-річчя Конституції України

28 червня 2021 року виповнюється 25 років з часу ухвалення Верховною Радою України Конституції України. До цього найважливішого державного свята бібліотека ДДМА пропонує віртуальну виставку «Конституція України: історія та сучасність».


1.06.2021

Виставка нових книжкових надходжень

Довідково-інформаційний відділ бібліотеки запрошує всіх охочих відвідати виставку нових надходжень (1-й корпус, електронний читальний зал). Дата проведення – червень 2021 р.


12.05.2021

До 150-річчя від дня народження Василя Стефаника

14 травня 2021 року Україна відзначатиме пам'ятну дату – 150-річчя від дня народження українського прозаїка, поета, громадського діяча та політика Василя Стефаника. Бібліотека ДДМА пропонує віртуальну виставку «Я свою душу пустив у душу народу…» і бібліографічний покажчик «Життя і творчість Василя Стефаника».


22.02.2021

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки

25 лютого 2021 р. виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці, поетеси та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури. Бібліотека ДДМА пропонує до вашої уваги віртуальну виставку літератури «Я жива! Я буду вічно жити!».


16.01.2021

Виставка нових надходжень

Довідково-інформаційний відділ бібліотеки запрошує викладачів, співробітників, аспірантів і студентів відвідати виставку нових надходжень (1-й корпус, електронний читальний зал). Дата проведення – січень-лютий 2021 р.


19.11.2020

21 листопада – День Гідності та Свободи (Віртуальна виставка)

Щороку 21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи – свято на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

До цієї пам’ятної дати бібліотека пропонує віртуальну виставку «Гідність та свобода – воля народу!».


12.11.2020

Доступ до інформаційних ресурсів бібліотеки

У зв’язку з продовженням в Академії дистанційної форми навчання науково-технічна бібліотека нагадує про цілодобовий доступ до інформаційних електронних ресурсів, а саме до Електронного каталогу, зокрема повнотекстової БД «Електронні матеріали».

Також до ваших послуг інформаційно-бібліотечні сервіси:

Тематичний підбір літератури

Користувачі бібліотеки мають змогу замовити тематичний підбір літератури до статті, курсової, дипломної, дисертаційної та інших робіт. Підбір літератури здійснюється серед документів наявних у фонді бібліотеки та відкритих джерелах інформації.


Редагування списків літератури

Бібліотека надає послуги з редагування списків використаної літератури наукової публікації та списку посилань за ДСТУ ГОСТ 7.1:2006, ДСТУ 8302:2015, а також за міжнародними стилями.


Електронна доставка документів (ЕДД)

За допомогою ЕДД можна отримати електронні копії статей, фрагменти (до 25 сторінок тексту) з книг, навчально-методичних видань та документів, які знаходяться у фондах нашої бібліотеки.


Визначення УДК, авторського знаку

Користувачі можуть отримати індекси універсальної десяткової класифікації (УДК), а також авторський знак на видання та публікації. Для отримання індексу УДК необхідно надати назву документа, анотацію статті (видання), ключові слова. Для отримання авторського знаку: назву документа, перелік прізвищ усіх авторів.

Отримати консультації та довідки можна за телефоном (0626)41-80-38 або надіславши листа на e-mail biblio@dgma.donetsk.ua


10.11.2020

Електронна доставка документів

Науково-технічна бібліотека Донбаської державної машинобудівної академії надає послугу електронної доставки документів (ЕДД) для віддалених користувачів. За допомогою ЕДД можна отримати електронні копії статей, фрагменти (до 25 сторінок тексту) із книг, навчально-методичних видань та документів, які знаходяться у фондах нашої бібліотеки. Отримані з бібліотеки електронні копії документів дозволяється використовувати лише для наукових і освітніх цілей. Надсилайте замовлення на електронну пошту biblio@dgma.donetsk.ua


07.09.2020

Виставка нових книжкових надходжень

У серпні 2020 року ректор ДДМА, професор Віктор Дмитрович Ковальов отримав від заступника командувача ООС, полковника Євгена Коваленка книги сучасних письменників, присвячені знаменитим українцям і видатним подіям української історії та сучасності. Книги у кількості 195 примірників з великою вдячністю прийняла у свій книжковий фонд бібліотека академії. Ця література буде корисною у навчальному процесі, патріотичному вихованні студентів, а також усім, хто цікавиться історією й сучасністю нашої країни.

Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку «Знамениті українці. Історія та сучасність» і запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з ними (1 корпус, електронний читальний зал). Дата проведення виставки нових надходжень – вересень-жовтень 2020 р.

«Знамениті українці. Історія та сучасність»


18.02.2020

Шановні користувачі бібліотеки!

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку «Небесна Сотня дивиться із неба…»


15.01.2020

Виставка нових надходжень

Довідково-інформаційний відділ бібліотеки запрошує викладачів, співробітників, аспірантів і студентів відвідати виставку нових надходжень (1 корпус, електронний читальний зал). Дата проведення – січень 2020 р.


28.12.19

Шановні користувачі бібліотеки!

Щиро вітаємо Вас з Новим Роком та Різдвом Христовим! Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку «Щедрий вечір…».

28.11.19

Перегляди навчально-методичної літератури

Запрошуємо студентів та викладачів спеціальностей «Підприємництво, торгівля та біржова справа», «Економіка та управління підприємством», «Обробка матеріалів тиском», «Ливарне виробництво чорних і кольорових металів та сплавів», «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», «Комп’ютерні системи та мережі», «Прикладна механіка», «Галузеве машинобудування» відвідати перегляди навчально-методичної літератури, які проводяться в читальних залах бібліотеки. Дата проведення – листопад-грудень 2019 р.

06.11.19

Шановні користувачі бібліотеки!

9 листопада ми відзначаємо велике свято – День української писемності та мови. Запрошуємо відвідати на науковому абонементі книжкову тематичну виставку «Мова моєї країни».


09.10.19

Шановні користувачі бібліотеки!

Вітаємо з Днем Українського козацтва та Днем захисника України! Запрошуємо до літературної вітальні на книжкову тематичну виставку «Україна – земля козацька».


22.04.19

Шановні користувачі бібліотеки!

Вітаємо Вас з Днем Академії! Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку «Наука – від минулого до сьогодення».


10.04.19

Виставка нових надходжень

Довідково-інформаційний відділ бібліотеки запрошує викладачів, співробітників, аспірантів і студентів відвідати виставку нових надходжень (1 корпус, електронний читальний зал). Дата проведення – квітень 2019 р.


27.03.19

Шановні користувачі бібліотеки!

1 квітня виповнюється 210 років від дня народження геніального сина України, всесвітньо відомого майстра художнього слова, великого мислителя М. В. Гоголя. Пропонуємо до Вашої уваги рекомендаційний бібліографічний покажчик «Микола Васильович Гоголь, таємничий і непередбачуваний».


06.03.19

Шановні користувачі бібліотеки!

Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку «Книги від Національного Олімпійського Комітету України».


01.03.19

Акція «Подаруй бібліотеці книгу!»

Продовжується акція «Подаруй бібліотеці книгу!».

В кожного з нас є дома книги, які ми прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми, які люблять читати і не уявляють свого життя без книги.

Якщо у Вашій домашній бібліотеці є підручники, довідники, художня література, якими Ви не користуєтесь, їх може прийняти бібліотека, де вони знайдуть свого читача.

Ми вдячні тим читачам, які вже подарували бібліотеці свої книги, і будемо вдячні всім, хто візьме участь у цій акції.


06.11.18

Шановні користувачі бібліотеки!

Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку До дня української писемності та мови


09.10.18

Вітаємо з Днем Українського козацтва та Днем захисника України!

Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку «Козацькому роду нема переводу»


04.10.18

Виставка нових надходжень

Довідково-інформаційний відділ бібліотеки запрошує викладачів, співробітників, аспірантів і студентів відвідати виставку нових надходжень (1 корпус, електронний читальний зал). Дата проведення – жовтень 2018 р.


21.09.18

Шановні користувачі бібліотеки!

Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку До Дня машинобудівника07.05.18

Виставка нових надходжень

Довідково-інформаційний відділ бібліотеки запрошує викладачів, співробітників, аспірантів і студентів відвідати виставку нових надходжень (1 корпус, електронний читальний зал). Дата проведення – травень 2018 р.


19.04.18

Шановні користувачі бібліотеки!

Пропонуємо до 65-річчя ДДМА Бібліографічний покажчик друкованих праць викладачів Донбаської державної машинобудівної академії.

До покажчика увійшли монографії, підручники і навчальні посібники, які знаходяться в фонді науково-технічної бібліотеки.


6.03.18

Шановні користувачі бібліотеки!

Пропонуємо Вашій увазі віртуальну виставку «Великий Кобзар українського народу».


1.12.17

Шановні користувачі бібліотеки!

Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку книг українських письменників, подарованих у рамках Всеукраїнської благодійної акції «Книжка на Схід».


1.12.17

Виставка нових надходжень

Довідково-інформаційний відділ бібліотеки запрошує викладачів, співробітників, аспірантів і студентів відвідати виставку нових надходжень (1 корпус, електронний читальний зал). Дата проведення – грудень 2017 р.


21.11.17

Шановні користувачі бібліотеки!

Пропонуємо Вашій увазі віртуальну виставку
«Євроатлантична інтеграція України»


27.10.17

Шановні користувачі бібліотеки!

До Вашої уваги віртуальна виставка «Свіча незгасної пам'яті» (до Дня вшанування пам'яті жертв голодомору)


12.09.17

Виставка нових надходжень

Довідково-інформаційний відділ бібліотеки запрошує викладачів, співробітників, аспірантів і студентів відвідати виставку нових надходжень (1 корпус, електронний читальний зал). Дата проведення – вересень 2017 р.


1.04.17

Перегляд нової літератури

З 1 по 30 квітня 2017 р. довідково-інформаційний відділ бібліотеки запрошує викладачів, співробітників, аспірантів і студентів відвідати перегляд нових надходжень (1 корпус, електронний читальний зал).


5.12.16

Перегляд нової літератури

З 5 по 30 грудня 2016 р. довідково-інформаційний відділ бібліотеки запрошує викладачів, співробітників, аспірантів і студентів відвідати перегляд нових надходжень (1 корпус, електронний читальний зал).


07.04.2016

Акція «Подаруй бібліотеці книгу!»

Продовжується акція «Подаруй бібліотеці книгу!».

В кожного з нас є дома книги, які ми прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми, які люблять читати і не уявляють свого життя без книги.

Якщо у Вашій домашній бібліотеці є підручники, довідники, художня література, якими Ви не користуєтесь, їх може прийняти бібліотека, де вони знайдуть свого читача. 

Ми вдячні тим читачам, які вже подарували бібліотеці свої книги, і будемо вдячні всім, хто візьме участь у цій акції.


18.01.2016

Перегляд нової літератури

З 15 по 31 січня 2016 р. довідково-інформаційний відділ бібліотеки запрошує викладачів, співробітників, аспірантів і студентів відвідати перегляд нових надходжень (1 корпус, ауд. 1225).


16.10.2015

Книжковий перегляд «Класики української літератури»

Науково-технічна бібліотека проводить книжковий перегляд «Класики української літератури». Запрошуємо викладачів, співробітників, аспірантів і студентів до літературної вітальні! (7.30 – 16.30)


01.09.2015

Перегляд нової літератури

З 1 по 30 вересня 2015 р. довідково-інформаційний відділ бібліотеки запрошує викладачів, співробітників, аспірантів і студентів відвідати перегляд нових надходжень (1 корпус, ауд. 1225).


Червень 2015 р.

Перегляд нової літератури

З 1 по 30 червня 2015 р. довідково-інформаційний відділ бібліотеки запрошує викладачів, співробітників, аспірантів і студентів відвідати перегляд нових надходжень (1 корпус, ауд. 1225).


05.09.2014

Для Вас, першокурсники !

У вересні-грудні 2014 року бібліотека проводить перегляд підручників, навчальних, методичних посібників і довідкової літератури для студентів 1 курсу.

Запрошуємо до читального залу економічної літератури!

(8.00 – 16.00)


01.09.2014

Перегляд нової літератури

З 1 по 30 вересня 2014 року бібліотека проводить перегляд нової літератури. Запрошуємо викладачів, співробітників, аспірантів і студентів до довідково-інформаційного відділу бібліотеки (1 корпус, ауд. 1225).


10.04.2014

Онлайн-семінари по роботі з web of science

Компанія Thomson Reuters запрошує взяти участь у серії онлайн-семінарів, присвячених роботі з платформою Web of Science, тестовий доступ до якої відкрито академії з 1 квітня по 30 червня 2014 р.

Ознайомитися з подробицями семінарів, а також зареєструватися на сесії Ви зможете на сайті wokinfo.com – зелена кнопка справа

Усі семінари безкоштовні і проводяться російською мовою. Реєстрація на семінари обов'язкова, тому рекомендуємо пройти її заздалегідь (посилання доступні на сайті). За підсумками семінарів учасники зможуть отримати сертифікати.

Розклад онлайн-семінарів (вказано Московський час GMT+4):

22 квітня

11:00 – 12:00 Основи роботи з Web of Science

12:30 – 13:30 Пошук по автору в Web of Science і ResearcherID

15:00 – 16:00 Основи роботи з EndNote Online

16:30 – 17:30 Journal Citation Report 2013

24 квітня

11:00 – 12:00 Спеціальні функції пошуку в Web of Science

12:30 – 13:30 Пошук по організації в Web of Science

15:30 – 16:30 Нове покоління Journal Citation Reports

17:00 – 18:00 Огляд баз даних DII, DCI, BIOSIS

Записи попередніх семінарів доступні на каналі YouTube.

Розклад семінарів англійською мовою доступні за посиланням.


01.04.2014

Тестовий доступ до Web of Science

Шановні викладачі, співробітники, аспіранти та студенти!

З 1 квітня до 30 червня 2014 р. за підтримки Консорціуму Елібукр відкрито тестовий доступ до Web of Science від Thompson Reuters.

База даних Web of Science є найбільшою реферативною базою даних і пропонує науковцям, викладачам й студентам швидкий доступ до якісної міждисциплінарної релевантної інформації. Вона охоплює понад 50 мільйонів записів з 12 500 найбільш впливових журналів зі всього світу, в тому числі тих, які знаходяться у відкритому доступі, та 120 000 матеріалів конференцій у галузі природничих, суспільних, гуманітарних наук та мистецтва.

Доступ з будь-якого комп’ютера академії за посиланнями:

webofknowledge.com

thomsonreuters.com

Інструкції з використання, презентації, тренінги, поради дослідникам, докладну інформацію про платформу Web of Science та інші інформаційно-аналітичні продукти компанії Thomson Reuters шукайте на інформаційному порталі по роботі з платформою Web of Science

Інструкція щодо користування базою


01.03.2014

Повний доступ до баз "Polpred.com Огляд ЗМІ" продовжений.

Polpred.com Обзор СМИ. Архів важливих публікацій збирається вручну. База даних з рубрикатором: 26 галузей / 600 джерел / 8 федеральних округів РФ / 235 країн і територій / головні матеріали / статті та інтерв'ю 3000 перших осіб. Щодня тисячі новин, повний текст російською мовою, мільйон кращих сюжетів інформагентств і ділової преси за 15 років. Пошук з настройками. Експорт в Word сотень статей в один клік. Інтернет-сервіси по галузях і країнах.

Доступ на Polpred.com відкритий з усіх комп'ютерів бібліотеки і внутрішньої мережі академії.