ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Роганов Лев Леонідович

доктор технічних наук, професор

Засновник і керівник наукової школи, яка діє протягом 30 років, досліджуючи нові швидкодійні технології й машини з комбінованим (статико-динамічним) впливом на оброблюваний матеріал.

Створив понад 80 ресурсозберігальних технологій і машин на базі гідропружних і клиношарнірних приводів.

Основні розробки: молоти, прес-молоти, машини для відрізування прокату, листоштампувальні машини, іспитові стенди, обладнання для високовольтних вимикачів, технологія пресування порошків; обладнання безвідхідного поділу прокату комбінуванням зрушення й ламання згинанням і обладнання для його реалізації, методи розрахунків і механізації для використання енергії пружної деформації гідропресів, що дозволяють створити машини для процесів ОМТ, які для своєї роботи не потребують енергії від електричної мережі; схеми обладнань для статико-динамічного ущільнення сипких матеріалів при формуванні ливарних форм і т. п.

На основі наукових досліджень і винаходів професора Л. Л. Роганова були розроблено 83 нові технології й машини, виконано 157 проектів і розробок для різних галузей господарства: машинобудування, приладобудування, гірничої справи, транспорту, енергетики, сільського господарства, будівництва, оборонної промисловості. Впроваджено у виробництво понад 30 різних винаходів. Створені унікальні машини й технології, які не мають аналогів у світі, закріплюють пріоритет України в галузі швидкодійних машин і технологій, у тому числі: технології статико-динамічного деформування матеріалів, швидкодійні молоти, прес-молоти, іспитові стенди з точним дозуванням енергії та інші.

Розробки впроваджені на Білокалитовинському й Ступинському металургійних комбінатах, Одеському заводі «Строймаш», НІАТ (Москва), ВІЛС (Москва) та ін. – у цілому на 28 підприємствах 19 міст СНД.

Опублікував понад 180 наукових праць. Має 170 винаходів.

Підготував 9 кандидатів технічних наук і 1 доктора наук.

Член спеціалізованих рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій при ДДМА й Східноукраїнському національному університеті ім. В. Даля.

Нагороджений срібною медаллю ВДНГ СРСР, дипломами I і II ступенів ВДНГ УРСР, Почесною грамотою Мінважмашу СРСР.

Нагороджений грамотою Міністерства освіти і науки України (2005 р.), орденом «Знак Пошани», знаком «Відмінник освіти України» (2008 р.).

Переможець конкурсу ДДМА в номінації «Кращий винахідник ДДМА» (2005 р.).